Patriotyczne filmy we Włostowie i Lipniku

z Brak komentarzy
Patriotyczne filmy we Włostowie i Lipniku
Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie zaprasza we wtorek, 3 października na spotkanie pod tytułem Projekt „Podróże z Pileckim”, podczas którego zaprezentowany zostanie film „Pilecki”. Tego samego dnia w Centrum Kształcenia w Lipniku odbędzie się pokaz filmu „Niezłomni pod drutami Auschwitz”.
„Pilecki” we Włostowie
Film „Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. W rolę rotmistrza wcielił się Marcin Kwaśny. Syn Witolda Pileckiego opowiada o swoim ojcu – polskim bohaterze wojennym, który dobrowolnie trafił do obozu w Auschwitz. W kinach film „Pielcki” zobaczyło ponad 150 tysięcy widzów. Początek projekcji o godzinie 18 w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie. Wstęp bezpłatny.
„Niezłomni pod drutami Auschwitz” w Lipniku
W Centrum Kształcenia w Lipniku pokazany zostanie fabularyzowany film dokumentalny „Niezłomni. pod drutami Auschwitz” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla, który miał swoją premierę w 2013 roku i był pokazywany przez TVP i Telewizję Republika. Początek projekcji o godzinie 15. Wstęp wolny.

źródło: echodnia.eu