Chcą promować czytelnictwo i upamiętnić wojennych bohaterów

z Brak komentarzy
Chcą promować czytelnictwo i upamiętnić wojennych bohaterów

Już niebawem odbędzie się ogólnopolska akcja Stowarzyszenia Auschwitz Memento, polegająca na projekcji filmów i promocji książek dotyczących zbrodniczych systemów.

Stowarzyszenie Auschwitz Memento od wielu lat stara się przypominać o doświadczeniu historycznym Polaków, jakim było zmaganie się z dwoma zbrodniczymi systemami, niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem.

Stowarzyszenie opowiada historię ważną z punktu widzenia społeczeństwa i polskiej racji stanu. Mają głębokie przekonanie, że jeżeli oni ich nie opowiedzą, to już być może nikt tego nie zrobi.

Wydarzenie odbędzie się 15 października o godzinie 17 w miejskiej bibliotece w Terespolu. W czasie trwania akcji zaprezentowane zostaną dwa projekty o tematyce historycznej: „Cena Wolności” i „Podróże z Pileckim”. Przybyli będą mieli okazję obejrzeć filmy „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz” oraz „Pilecki”. Podczas spotkania odbędzie się także promocja książek „Niezłomni z oddziału Sosienki. Armia Krajowa wokół KL Auschwitz” oraz „Pilecki. Śladami mojego taty”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: biala24.pl